|
Новите ID стандарти – повече биометрика в смарт картите (10-10-2002)
Най-новото в защитата на информацията е обединявнето на т.н. идентификационни смарт карти и биометричните технологии. Комбинацията между тях се смята за най-сигурният начин за личността идентификация и надеждно средство за защита на персонални и корпоративни данни.
Biometric-ата разчита на дигиталното запаменятаве на строго индивидуални белези \ глас, отпечатъци от пръстите, ретина, форма на силуета или някакъв друг уникален физиологичен белег\. Цялата информация се записва в дигитален вид в чипа на смарт картата. Определено четящо устройство ги “разпознава” и сравнява с базата данни.
На софтуерния пазар в момента се състезават няколко основни платформи за смарт програмно обезпечение: обединението
Sun/Visa с техните JAVA cards, MasterCard с Multos и MS аутентификационните стандарти към Windows, пригодени за смарт картите, но не са свързани с биеометрика.
GemPlus и SchlumbergerSema са компаниите, които държат около 70 % от пазара на смарт карти. Giesecke & DeVrient, Oberthur Card Systems и ORGA Kartensysteme допълват първата петица на този пазар. Както за всеки бизнес и тук има браншови алианс В момента в Денвър тече Digital Identity World 2002 Conference.
Основни сфери, в които се отчита нарастващ интерес към идентификационните карти в периода 200-2002г., са government, банки, мобилни комуникации, транспорт и високотехнологичен сектор.
По данни на изследователската компания Frost&Sullivan, пазарът на смарт картите с вградени биометричин технологии, е нарастнал до 1.25 млн. бройки през 2001; до 2005г. се очакват да бъдат пласирани до 52.8 млн. карти. Най-сериозната пречка пред разширяването на производството на такива чипове е по-бавният процес по създаването и инсталирането на четящи устройства за тях.
(CC)
Тези статии (но само тези, които са собствено производство на Portal.bg или са от други сайтове със същия лиценз) могат
да се използват при условията на Криейтив комънс.
Прочетете лиценза за повече информация.
За нас | Реклами | Интернет - новини | Статии | Архив
Към главната страница
|
|
|