|
Хакер пусна апел за помощ по случая с българите в Либия (19-8-2002)
Зов за помощ за медиците ни в Либия се появи на два интернет адреса www.itelimited.com/ и www.dixonindustries.com/ .
И двата сайта съдържат един и същ текст на английски и български език, озаглавен “Help Saving Them”.
В края на българския вариант се чете съобщението:
“ This server was hacked by Mitak.
Admin: Nothing on the server was *NOT* modifyed or deleted!
Admin:Update your kernel!”
Публикуваме пълния текст на българския вариант :
“Help saving them!
(BG)
Либия. Октомври 1999. Повече от 500 деца се оказват заразени с вируса на СПИН. Работещите в болницата българи се оказват основните заподозрени.
След като никакви доказателства не сочат тяхната вина, биват измъчвани с електрически ток в затвора в Бенгази и биват малтретирани жестоко с цел признаване на вината им. Биват заставени да подпишат (самопризнаващи) документи
на арабски, който текст дори на разбират. Продължават мъченията им. Не им се позволяват разговори или писма до близките им. Биват преместени от затвора във военно поделение, където биват измъчвани с кучета. Според либийските власти те са агенти дошли с цел да убят децата им. Една от задържаните пpaвu опит за самоубийство. След повече от година, Външно министерство случайно разбира за случая. След като делото срещу тях бива отлагано 8 пъти, то накрая започва през Юни 2001.
Прокурорът иска максмалното наказание - смърт. Външно министерство работи без особен успех и единственото което печели в тяхна полза е срещата с близките им и симпатийте на някои европеийски лидери по въпроса. Факт е, че със симпатии не се печели дело. Според адвоката Владимир Шейтанов, присъда може да се очаква на 22 септември.
На последното заседание на съда на 2 юни шестимата отхвърлиха всички обвинения. Кристияна Вълчева и Нася Ненова се отказаха от направените самопризнания и заявиха, че са ги дали под тежък психически и физически натиск.
По-късно от името на Европейския съюз посланик Стен Аск заяви, че той и неговите колеги споделят загрижеността за сигурността на шестимата медици. Европейският съюз ще продължи да участва в общите усилия за гарантиране на обективен, справедлив и прозрачен процес.
МОЖЕМ ЛИ ДА СИ ПОЗВОЛИМ ДА СТОИМ БЕЗУЧАСТНИ?”
(CC)
Тези статии (но само тези, които са собствено производство на Portal.bg или са от други сайтове със същия лиценз) могат
да се използват при условията на Криейтив комънс.
Прочетете лиценза за повече информация.
За нас | Реклами | Интернет - новини | Статии | Архив
Към главната страница
|
|
|