|
Hollywood използва лобита за легализиране на хакерски методи срещу P2P обмена (26-6-2002)
Калифорнийски конгресмен подготвя законопроект, с който се легализират атаките на звукозаписната индустрия срещу файлообменните системи. Републиканецът Хауърд Берман , в чийто избирателен район влиза и Hollywood е на мнение , че притежателите на авторски права имат нужда от законодателна подкрепа в борбата си с музикалните пирати.
С този законопрект се цели легализирането на технлогиите, които спират използването и обмена на музика без платени права. Според Берман, някои от чисто технологичните методи за спиране на онлайн пиратството, използвани от лейбълите и звукозаписните студия могат да бъдат атакувани от съществуващото антихакерско законодателство. За да се пренебрегне тази опасност, конгресменът сега готви закон, който да защитава шифрирането на записите.
“Докато P2P технологията разполага с все по-иновативни способи за бърз и невъзпрепятстван обмен на музика, собствениците на авторски права не са в състояние да дадат адекватен технологичен отговор”, смята Берман.
Законопроектът възобновява дебатите от миналата година, в които дейно участваше и “Recording Industry Association of America” (RIAA). Организацията настояваше, че антитерористичното законодателство, което Конгресът прогара миналия октомври блокира опитите на легалинте музикални издатели да използват инструментариум за технологична защита на авторските си права.
Сега RIAA е пръв поддръжник на конгресмена Берман и неговия текст.
Законопроектът на Берман позволява използването на специфична забрана за download ( interdiction), при която потребителят е флудван с грешни отговори при подаване на заявка към сървъра за теглене на дадено парче. Другият позволен метод ще е препращането на потребителя към сайт, който няма нищо общо с подадената заявка (redirection) . Законът ще легализира и spoofing – а . Търсите филм, някаква музика или по име на изпълнител и попадате на някакъв скапан файл, замаскиран под същото заглавие, който въобще не съдържа търсеното и не може и да се отвори.
Всичко това подлежи на наказание от федералния “Computer Fraud and Abuse Act”, който RIAA се опитва да заобиколи с прокарването на нов закон.
Според компаниите, които стопанисват мрежите за обмен на музика, ако този законопроект бъде приет, ще започне истинска битка между лейбълите за придобиване на повече клиенти в Интернет. Лошото е, че тази война ще се води с методи, които досегашното законодателство е определяло като хакерски прийоми.
(CC)
Тези статии (но само тези, които са собствено производство на Portal.bg или са от други сайтове със същия лиценз) могат
да се използват при условията на Криейтив комънс.
Прочетете лиценза за повече информация.
За нас | Реклами | Интернет - новини | Статии | Архив
Към главната страница
|
|
|