Търси: в
portal.bg | поща @portal.bg | ОБЯВИ | българо-английски онлайн речник | форуми | IPTV


Намери новина:  
подробно търсене | Новините от последната седмица


   

Испанските ISP ще съхраняват лични данни до 1 година (28-6-2002)

Испанският парламент гласува в четвъртък закон за електронната търговия. С него се възлагат повече отговорности на интернет провайдерите по отношение на контента, хостван при тях и съхраняването на информация за клиентите.

Пазенето на лични данни трябва да става задължително в рамките на една година.(Според българския Закон за електронния документ и електронния подпис, интерент првайдерите могат да пазят логове и лични данни до 6 месеца.) Законът в Испания е разработен така, за да се съгласува местното законодателство с общата европейска директива в това отношение. Очаква се , че ще влезе в сила през есента след като бъде парафиран от крал Хуан Карлос и публикуван в местния Държавен вестник. Текстът е наречен “Закон за информационното общество и електронната търговия” (Law on the Information Society and Electronic Commerce (LSSI). Законът е насочен и срещу разпространението на спам като предвижда глоба между 3 и 600 хил. евро за незаконно рекламиране чрез Интернет. Законът и особено тази част в него, която задължава ISP-тата да пазят персонална информация е мотивиран с необходимостта да бъдат подпомогнати криминалните разследвания. Опозиционната социалистическа партия в Испания разкритикува текста, поддържайки мнението, че той ще възпрепятства развитието на електронния бизнес.


(CC) Тези статии (но само тези, които са собствено производство на Portal.bg или са от други сайтове със същия лиценз) могат да се използват при условията на Криейтив комънс. Прочетете лиценза за повече информация.

За нас | Реклами | Интернет - новини | Статии | Архив

Към главната страница


   

portal.bg | поща @portal.bg | ОБЯВИ | българо-английски онлайн речник | форуми | IPTV
Copyright
Disclaimer
за контакти
eXTReMe Tracker
veni.com
mitko.com