|
Macromedia Breeze за е-обучение (11-7-2003)
Breeze е нов продукт на Macromedia за видеоконференции и онлайн презентации.
В сървърната си част разполага с файлов архив, набор от мултимедийни прецентации във Flash формат и индексираща система, базирана на XML.
В клиентската част приложението използва плъгин за PowerPoint презентации, който синхронизира аудио коментарите с PowerPoint презентациите и запазва използваните мултимедийни презентации във файловата част на Breeze.
Потребителите могат да наблюдават слайдовете и коментарите по-късно чрез браузър, който поддържа Flash.
Има и отделен учебен модул. Breeze Training е за разработка и използване на мултимедийни презентационни учебни курсове.
Отделното приложение Breeze Live е за видеоконференции и се планира да излезе официално на пазара в Съединените щати през септември. Цената на този модул ще варира в зависимост от конфигурацията, но още не е анонсирана.
Основната платформа за презентации струва 20 хил. долара. Стойността се качва двойно, ако се добави и Training модула. Breeze плъгинът за презентации е съвместим само с Windows версията на PowerPoint.
Новото приложение на Macromedia е разработено специално за малки компании и университети, които имат програми за дистанционно обучение.
(CC)
Тези статии (но само тези, които са собствено производство на Portal.bg или са от други сайтове със същия лиценз) могат
да се използват при условията на Криейтив комънс.
Прочетете лиценза за повече информация.
За нас | Реклами | Интернет - новини | Статии | Архив
Към главната страница
|
|
|